Název: Sokoban
Vydavatel: Spectrum HoloByte
Rok vydání: 1987
Žánr: Logické
Hodnocení: 88 %
Velikost souboru: 114 kB
Download: sokoban.zip

Tohle klasické puzzle má celkem prostou zápletku - ocitáte se v roli nepříliš vzhledného skladníka, který má za úkol uklidit bedny ve skladišti na správné místo. Jste však nátury líné, tudíž bedny nenosíte, ale jen je tak postrkujete. A nejen, že jste líní, navíc jste docela slabí - můžete tlačit jen jednu bednu. To, co vám sudičky nenadělili v podobě síly fyzické, budete muset nahradit silou svého logického myšlení.
Skladiště v úvodních levelech jsou celkem prostorné, a tak uklidit bedny bude hračka. Ale bude hůř! Postupně se zvyšuje nejen počet beden a jejich koncentrace, ale i počet nejrůznějších rohů a slepých uliček. Jednoduše řečeno - roste obtížnost (to už tak u her chodí :-)

Vřele vám doporučuji stáhnutí téhle logické hříčky. Co na tom, že nabízí jen 4 barvy a zvuky ze speakru... U podobných her je nejdůležitější hratelnost a celkový požitek ze hry. A ten vám Sokoban nabídne vskutku skvělý. Připočteme-li k tomu ještě snadno ovladatelný editor vlastních levelů, nelze se divit poměrně vysokému hodnocení.