Název: Manic Miner
Vydavatel: Andy Noble
Rok vydání: 1997
Žánr: Akční
Hodnocení: 78 %
Velikost souboru: 197 kB
Download: manic_miner.zip

Nenechte se zmást uvedeným rokem výroby 1997, Manic Miner je totiž staříček z roku 1983. Ze svého mateřského Sinclairu ZX Spectra byl převeden na mnoho jiných platforem, ale oficiální konverze na PC se nikdy nerealizovala. Až v roce 1997 oživil nadšenec Andy Noble zapomenutou legendu. Nejde tedy o žádné pokračování v moderní grafice, ale o starého dobrého Manic Minera.

Hlavním hrdinou hry je horník Willy, který je uvězněn v podzemním bludišti, které po sobě zanechala jiná civilizace. Bohužel, stroje, které používali k hloubení tunelů nestačili vypnout a tak budou vašimi úhlavními nepřáteli ve hře. Příběh kapátko přitažený za vlasy, zvláště když uvážím podobu důlních robotů: jeden vypadá jak tučňák, druhý jako lachtan s míčem nebo dokonce hajzlík (tím myslím záchodovou mísu :-). Nu což, kvůli složité dějové linii se tato hra legendou nestala. Co však chybí příběhu, nahrazuje měrou přímo vrchovatou hratelnost. Kromě již zmíněných robotů vám v cestě stojí prapodivné jedovaté keříky a místy i dosti zpuchřelá podlaha. Z předešlých řádků se může zdát, že jde o nějakou tupou hopsačku, ovšem opak je pravdou. Budete muset velmi pečlivě vybírat, jakou cestou se vydáte...

Hra obsahuje všech 20 původních levelů v originálním grafickém provedení. Navíc si však můžete zahrát i nově přidané levely od tvůrce této předělávky. Malá poznámka: ještě než naštvaně hru smažete z harddisku kvůli pomalu se pohybujícímu hrdinovi, zkuste si trošičku pohrát s nastavením - stojí to za to!