Název: Grand Prix Circuit: The Cycles
Vydavatel: Accolade
Rok vydání: 1989
Žánr: Závodní
Hodnocení: 77 %
Velikost souboru: 339 kB
Download: thecycles.zip

Již o rok dříve vyšla pod hlavičkou Accolade simulace závodů formule 1. A v roce 1989 se dočkali kromě odpůrců komunistického režimu i fandové Velké ceny motocyklů. Hra má téměř identickou grafiku jako již zmiňované formule. Ale dost již srovnávání, protože chápu, že ne každý onu hru hrál.

Pokud jste to již nepochopili, tak vám prozradím, že se jedná o simulaci (samozřejmě dosti arkádovou) GP motocyklů. Mašiny tehdy byly rozděleny do 3 tříd: 125 ccm, 250 ccm a samozřejmě nemohla chybět královská kubatura 500 ccm. Hra bohužel nabízí jen jeden stroj z každé kategorie o kterém si můžete přečíst pár, pro samotnou hru zbytečných, informací. A kde že to budete závodit??? Na výběr máte celkem z 15ti okruhů. Na některých se již GP nejezdí, některé jen změnily název. No, ale alespoň máte možnost si zajet Velkou cenu Jugoslávie, Československa nebo Jugoslávie. Žádným odborníkem přes motorismus sice nejsem, ale podle mých zkušeností okruhy alespoň zhruba odpovídají reálným předlohám. Na druhou stranu, jediný okruh, který jsem navštívil in natura - Masarykův okruh v Brně - je ve hře ztvárněn dosti nešťastně. Ale alespoň je. S čím si však mohli grafici trochu pohrát je okolí okruhů. To vypadá ve hře opravdu velmi sterilně a monotónost občas naruší jen tunel.

Celkově je však grafická stránka hry obstojná. Zvuková stránka je trochu slabší, ale kromě pištění gum se to dá přežít. Celková monotónost hry v nižších obtížnostech se naštěstí vytrácí na profesionálním stupni. Nejenže si s ostatními docela pěkně zazávodíte, ale jste nuceni i řadit (pomocí kláves [A] a [Y]). Celkově lze The Cycles označit za velmi zdařilou závodní hru, které by slušela lepší grafika a větší náročnost.