Název: DinoPark Tycoon
Vydavatel: MECC
Rok vydání: 1992
Žánr: Strategie
Hodnocení: 82 %
Velikost souboru: 1478 kB
Download: dinopark.zip

DinoPark Tycoon je velice originální tycoon a také skvělá šance pro ty z vás, kdo jste si zamilovali filmovou sérii Jurský park a chtěli byste si to také zkusit. Zájmeno "to" v minulé větě znamená výstavbu a řízení zoologické zahrady s dinosauřím osazenstvem. Jak všichni víme, dinosauři vymřeli někdy před 65 miliony lety (není radno na internetových stránkách používat absolutní časové údaje ve formě "před X lety", ale v tomto případě si myslím, že můžu udělat výjimku :-) No, kde jsem to skončil??? Aha, chtěl jsem připomenout, že si hra neláme hlavu s tím, že dinosauři již vyhynuli. Proto je v této hře mohou vesele okukovat lidé přijeduvší motorovými kočáry.

No, a jak se celá tahle sranda vlastně hraje? Díky pohodlnému, myší ovládanému, rozhraní docela snadno. Na začátku samozřejmě musíte koupit nějaký pozemek pro svůj budoucí park. Poté přijdou na řadu ploty a hned po nich si budete moci najmouti nějaký personál pro vaši ZOO. Nyní již přichází na řadu nákup samotných ještěrů, resp. jejich vajec. Po nákupu žrádla pro vaše miláčky můžete konečně shlédnout skutečnou podobu vašeho parku. Snadné? Vzhledem k tomu, že na začátku máte k dispozici "pouze" 5000$ budete muset kařdý peníz dvakrát otáčet než ho investujete. Hra simuluje klasický "americký sen". Začínáte jako malá kupka hnoje, ale svou pílí se můžete dopracovat na vlastníka nejlepšího dinoparku pod sluncem. Cest k tomuto cíli vede hned několik. Můžete například prodávat dinosauří vajíčka, škubat návštěvníky parku na vstupném či hamburgeru apod.

Jak jsem se již zmínil, hra má velmi dobrý interface a také pěknou grafiku. Celkově jde o vyvážený, až návykový, obchodní simulátor. Přičteme-li k tomuto ještě kupu informací o dinosaurech samých či jejich životě a také všudypřítomné vtípky, je tato hra vhodná téměř pro kohokoliv. Vřele doporučuji.