Název: Incredible Machine, The
Vydavatel: Sierra
Rok vydání: 1992
Žánr: Logické
Hodnocení: 87 %
Velikost souboru: 466 kB
Download: tim.zip

Také jste v mládí obdivovali monstrózní pasti, které vymýšlel Tom na Jerryho nebo Kojot Vilda na Ptáka Uličníka? Ano, taky jsem se vždycky ptal sám sebe, proč to dělají tak složitě. Ale na druhý pohled - a to si musíme přiznat - na druhý pohled si snad každý chtěl nějaký takový mechanismus sestrojit. Jen tak pro radost. A to je také hlavní koncept hry The Incredible Machine.

A jak se vlastně TIM hraje??? Hra má celkem 87 levelů (z tohoto počtu je jich 21 tréninkových). Před každým z nich se dozvíte úkol (např. dostat všechny basketbalové míče do příslušných košů nebo třeba prostřelit nafukovací balónek), který je potřeba splnit. Na obrazovce budou již pevně umístěné nějaké předměty (plošiny, míče, pásy atd.), další předměty musíte vhodně umístit vy. Někdy ani nebudete potřebovat všechny nabízené věci a také v tomto tkví část kouzla této hry. Ve chvíli, kdy budete se svým dílkem spokojeni, mechanismus spustíte. Pokud se vám úkol nepodaří splnit napoprvé, nevadí. Máte neomezený počet pokusů.

Po grafické stránce je hra docela zdařilá a i přes spíše dětinsky vypadající design je určena spíše mládeži a dospělým. Horší je to se zvuky, ale opět jde o typ hry, kde audio-vizuální stránka není to hlavní. The Incredible Machine je opravdovou legendou a díky vzrůstající obtížnosti levelů vám vydrží na opravdu dlouhou dobu. Palec vzhůru.

Doufám, že vám moc nevadí screenshoty, které nejsou 100% přesné díky, mně neznámé, chybě, která způsobuje ukrytí části obrazovky při típnutí obrázku. Ale myslím, že pro hrubou představu o grafice hry jsou dostačující.