Název: Arcade Volleyball
Vydavatel: Neznámý
Rok vydání: 1988
Žánr: Sportovní
Hodnocení: 82 %
Velikost souboru: 24 kB
Download: av.zip

"V jednoduchosti je krása." - tak by mohlo znít motto této stařičké 4 barevné hry. Jedná se o velmi, ale opravdu velmi, arkádový volejbal. A jednoduché je na něm snad úplně všechno: grafika, fyzika pohybu, pravidla hry, ovládání, zvuky... no prostě všechno. A při to je to báječná hra.

Na každé straně sítě stojí jeden, dejme tomu, hráč (spíše však koule s očima, pusou a malýma nožičkama). A čím tedy tito "volejbalisté" odbíjejí míč??? Používají hlavu, a to doslova. Nyní něco k pravidlům. Hraje se do 15 bodů se ztrátami (tzn. že se vám bod připočítá jen pokud jste ho získali po svém podání, jinak získáte jen onu možnost podávat). Každý hlavoid se může míče dotknout maximálně třikrát, pokud ani potom není míč na straně protivníka, bod získává právě váš oponent a naopak.

O audio-vizuální stránce hry jsem se již zmínil, jednoduchost nade vše! Na druhé stránce jen těžko najdete PC, pro které by byla hra moc náročná :-) Nezmínil jsme ještě jednu důležitou věc. A tou je hra dvou hráčů, která dává hře ještě o stupínek lepší hratelnost. Samozřejmě můžete hrát i proti počítačovému protivníkovi nebo uspořádat souboj mezi pravou a levou rukou. Podmínkou jsou však alespoň 3 prsty na každé nich nebo mimořádná schopnost ovládat prsty na nohou :-) Co říci závěrem? Snad jen, že určitě neprohloupíte, když si hru stáhnete, bude vám to trvat asi tak... No, než bych vymyslel nějaký vtipný přirovnání, tak byste to už měli hotový. Enjoy!