Název: UGH!
Vydavatel: Play Byte
Rok vydání: 1993
Žánr: Akční
Hodnocení: 84 %
Velikost souboru: 129 kB
Download: ugh.zip

UGH není jen obyčejnou arkádou, občas budete muset zapojit i hlavu, konkrétně tu část, která je určena k řešení různých logických problémů :-) Obzvláště v módu pro dva hráče budete muset zapojit své kooperativní myšlení. Ale to trošku předbíhám, nejprve bych vám měl vlastně popsat, o co vlastně jde.
Tedy, hra vás staví do obtížné pozice pravěkého taxikáře (ne, já jsem se nezbláznil, to možná kluci z Play Byte :-) Vaším dopravním prostředkem je jakési uskupení bambusu a banánových listů, které se, mně neznámým způsobem, drží ve vzduchu. V každém levelu je několik jeskyní, ze kterých občas vyleze nějaký zákazník. Poté, co ho naložíte, vám sdělí, do jaké jeskyně by chtěl být transportován.
Zdá se vám to snadné? Zpočátku možná, ale časem vám život neznepříjemňuje jen okolní terén, ale třeba i dinosauři (sice nechápu, kde se tady vzali, ale jak už jste zřejmě pochopili, tak když v Play Byte vymýšleli tuhle hru, vykouřili toho asi víc než je zdrávo) či živelná pohroma.

Hra má velice příjemně vypadající grafiku a i zvukový doprovod hru nedegraduje. Pokud si však chcete UGH! opravdu vychutnat, doporučuji hru ve dvou. Opravdu to stojí za to. A těch 130 kB stáhnete dřív než si přečtete tuto recenzi.