Název: Catacomb 3-D
Vydavatel: Softdisk
Rok vydání: 1992
Žánr: Akční
Hodnocení: 72 %
Velikost souboru: 265 kB
Download: catacomb.zip

Tak tu máme jednoho zástupce z řady typicky akčních her. Jmenuje se Catacomb 3-D a je velmi podobný slavnému kolegovi Wolfenstein 3D. Minimálně v grafické stránce je cítit silný vliv distributora - iD Software. Ač to u podobně laděných her není až tak obvyklé, autoři se pokusili hře vdechnout jakýsi příběh. A i když není příliš originální, jeho přítomnost potěší: Vaše jméno je Petton Everhail a jste Vrchním mágem Thorie. Ačkoli jste nejsilnějších čarodějem světa, máte problém. Ďábelský Grelminar uvěznil do ledového jantaru osobu známou jako Nemesis, která jako jediná může projít do jiné dimenze. Vaším úkolem samozřejmě je ho zachránit z ostrova onoho zloducha a nestat se při tom další obětí...

Tak to bychom měli zápletku. Teď se již můžete vrhnout do lítého boje s orky, troly, upíry, temnými démony a ďábly. Všechny je musíte zlikvidovat svými přesně mířenými firebally. Vaší další, ničivou, zbraní je jakási superbomba, která zničí vše v okolí (kromě vás, samozřejmě).

Samozřejmě jsem sem mohl nahrát spíš Wolfa, ale ten stále "smrdí" na oldwarez seznamu, a já, hodnej kluk, nebudu šířit něco, co vlastníci autorských práv vysloveně zakázali. Asi chtěji Wolfensteina zase prodávat :-) Ale ani právě recenzovaný titul není žádná sračka, a pokud si ho zahrajete, zle vám určitě nebude.