Název: King's Bounty
Vydavatel: New World Computing
Rok vydání: 1990
Žánr: Strategie
Hodnocení: 85 %
Velikost souboru: 668 kB
Download: kbounty.zip

Domnívám se, že téměř každý pořádný hráč již někdy hrál některý titul ze série Heroes of Might and Magic. Každý, kdo tuto zkušenost má, si velmi snadno udělá obrázek o této hře. Bystří hráči si jistě všimli společnosti, která za King's Bounty stojí - je to New World Computing. Ta samá společnost, která má na svědomí právě sérii Heroes of Might and Magic. A tato série také z velké části vychází z této hry.

Pro ty, kdo nemají ani tušení o nějaké HoMaM hře doplním, o co konkrétně ve hře jde. Tak zaprvé, jak již kategorie napovídá, jedná se o strategii. Konkrétně strategii tahovou s malou příměsí RPG prvků. Na začátku si vyberete svého hrdinu. Na jeho rase závisí některé bonusy, ale také nevýhody, které se projeví při samotné hře. Hlavním cílem hry je najít mocný artefakt - Ukradené žezlo. K tomu budete muset získat mapu. Se svým hrdinou budete nejprve objíždět přátelské hrady a získávat potřebnou armádu, učit se kouzla, kupovat zbraně a mnoho dalšího. Při vašem putování narazíte na mnohé nepřátelské jednotky, které budete muset porazit v tahovém souboji s přesně určenými pravidly. Další možností je samozřejmě útěk, ale někdy se bitvě zkrátka nevyhnete.

Grafika hry je na svou dobu velice detailní a zvyšuje požitek z této vynikající strategie. Nezbývá mi, než jen popřát vám hodně štěstí na vašem dobrodružném putování krajem hradů, slují a všemožných léček.