Název: Stunt Car Racer
Vydavatel: Micro Style
Rok vydání: 1990
Žánr: Závodní
Hodnocení: 79 %
Velikost souboru: 253 kB
Download: stuntcr.zip

Dnes jsem pro vás zrecenzoval opravdu divokou závodní hru. Píše se rok 2008 a motorové sporty dostávají nový rozměr... Začínáte jako nováček v divizi 4 a vaším úkolem je prokousat se postupně až k vítězství v nejvyšší divizi. V každé sezoně se jede 6 závodů. 3 piloti, 2 tratě a každý s každým. Každý ze závodníků jede tedy v každé sezóně 4 závody. Nejlepší jezdec samozřejmě postupuje do vyšší soutěže, a pokud se vám podaří vyhrát i 1. divizi, stáváte se členy tzv. Superligy. Jednotlivé divize se od sebe samozřejmě liší. A to nejen zkušenostmi vašich soupeřů, ale i výkonem motoru a brzd vašeho vozidla. V neposlední řadě se mění také tratě, na nichž se závody odehrávají.

Pokud očekáváte nějaké primitivní závody, kde stačí jen držet šipku dopředu a je vyhráno, jste na omylu. Udržet formuli na vysuté, poměrně úzké, trati s množstvím skoků a klopených zatáček, není nic snadného. Navíc řítí-li se váš závodní speciál rychlostí přes 200 km/h. Specialitou této závodní hry je jekési turbo, které citelně zrychlí vaši akceleraci a navíc uvidíte krásné plamínky šlehající z vašich výfuků. Jak ale asi tušíte, množství vaší turbo směsi je limitováno, takže budete muset dost taktizovat.

Hra navíc nabízí výtečný fyzikální model (vynášení ze zatáček, skoky atd.), 3D grafiku a téměř návykovou hratelnost. Celkově vynikající závodní hra s dobře vyváženými realistickými a arkádovými prvky.