Název: Ms. Pac-Man
Vydavatel: Atarisoft
Rok vydání: 1983
Žánr: Ostatní
Hodnocení: 78 %
Velikost souboru: 18 kB
Download: mspacman.zip

Původně jsem chtěl na stránku umístit původního Pac-Mana, ale vzhledem k tomu, že má, řekněme, nevyhovující interface, jsem tak neučinil. Místo toho vám nabízím verzi z roku 1983 (nejde tedy také o žádného mladíka) nazvanou "Paní Pacmanová". Grafické zpracování je téměř identické, ale hra obsahuje alespoň základní volby v nastavení.

Teď mě napadlo, že někdo třeba vůbec netuší, co to Pac-Man je. I když předpokládám, že při pohledu na screenshoty je to již všem jasné. Ale přeci jen, snad pro nejmladší generaci, vysvětlím, o co vůbec ve hře tohoto typu jde. Jste stylizováni do role požírače a vypadáte jako barevné kolečko, popřípadě jako kolečko s výřezem, pokud zrovna něco polykáte (v případě Ms. Pac-Man máte ještě na hlavě vkusnou pokrývku hlavy). Vy, tedy požírač, se ocitáte v bludišti plném puntíků, které musíte všechny do jednoho sežrat. Vaším úhlavním nepřítelem jsou duchové, kteří se vás snaží připravit o život. Nejste však úplně bezbranní. Každé bludiště obsahuje několik vypasených teček, po jejichž pozření se stanete vůči duchům nejen imunní, ale dokonce je budete moci také spolknout. Toto "kouzlo" však trvá jen určitou dobu. Po vyčištění celého bludiště od puntíků postupujete do dalšího levelu a celé vás to čeká nanovo.

Grafika hry odpovídá datu jejího vydání a víc než 4 barvy opravdu nečekejte, ale víc snad ani není potřeba. Zvuky ze speakeru jsou možná až příliš vlezlé a určitě potěší možnost jejich vypnutí. Celkově se však jedná o velice podařený klon Pac-Mana, který si získal velkou oblibu. Pokud jste někdy na pouti zavítali do maringotky s herními automaty, je velice pravděpodobné, že jedním z nich byla právě tato velmi zábavná hra.