Název: Balloon Challenge
Vydavatel: Soleau Software
Rok vydání: 1993
Žánr: Logické
Hodnocení: 79 %
Velikost souboru: 91 kB
Download: balloon.zip

Vaším hlavním cílem v této logické hře je dostat vašich 25 horkovzdušných balónů, co možná nejvýše na herní obrazovce. Čím výše váš balón dostanete, tím větším bodovým přídělem budete odměněni. Vaším soupeřem v tomto zápolením bude počítačový protivník, který samozřejmě udělá vše pro to, aby se právě ty jeho balóny dostaly až k nebesům.

Na začátku hry počítač vybere, kdo bude začínat a vygeneruje unikátní (ve smyslu originální) herní desku. Na obloze se pohybuje mnoho předmětů, některé z nich vám mohou pomoci, ale většinou mají za úkol komplikovat vám vaši snahu o vzduchoplavectví. Na nebi můžete tedy spatřit: letadla (po kontaktu s nimi váš balón vzplane), temné mraky (zastaví postup vašeho plavidla vzhůru), bonusové mraky (dostanete 10 bonusových bodů), směrové mraky (změní směr putování balónu) a hurikány (přenesou vás na náhodné místo na nebesích). Jakmile vy, i váš protivník vypotřebujete všechny vaše balóny, hra končí a vyhrává samozřejmě ten s vyšším skóre.

Celkově velice zajímavá logická hříčka s až překvapivě prostými pravidly. O to je však zábavnější. Milovníkům nejrůznějších puzzlů mohu jen vřele doporučit.