Název: First Samurai, The
Vydavatel: Vivid Image
Rok vydání: 1991
Žánr: Akční
Hodnocení: 77 %
Velikost souboru: 618 kB
Download: firstsamurai.zip

The First Samurai není klasická akční hra, je to vynikající kombinace akce s adventuroidními prvky a lehkou příměsí puzzlů. Tento hybrid nabízí netradiční pohled na svět samurajů. Příběh je o bojovníkovi, který pronásleduje Ďábelského krále, který zabil mistra již zmiňovaného udatného bojovníka. Bohužel, hlavní záporák utekl do budoucnosti, kam ho onen hrdina pronásleduje za pomoci svého magického samurajského meče. Yeah, TY jsi ten nebojácný hrdina :-)

Hra začíná u tzv. "regeneračního bodu", kterých je po celé hře rozeseto mnoho a můžete je používat jako restartovací bod. Jednou z nejdůležitějších věcí ve hře je mystická energie. Tuto energii čerpáte z každého zabitého protivníka a po načerání dostatečného množství energie v prvním levelu dostanete meč.

Ohromnou předností této hry je, že si můžete vybrat formu řešení problému. Můžete se samozřejmě vydat klasickou kill-them-all cestou nebo zvolit metodu řešení nejrůznějších puzzlů. V každém levelu najdete mnoho takových hříček, tajných místností nebo tajuplných předmětů. Tyto předměty se vám budou hodit při postupu přes některé neprůchodné překážky (např. ohnivá stěna, řeka atd.) Tyto předměty se používají při zjevení modré můžské tváře a to stisknutím klávesy 'B'.

Grafika je velice povedená a i hratelnost je dosti dobrá, pokud se vám podaří proniknout do tajů ovládání. Sečteno a podtrženo, jde o zajímavý pohled na svět samurajů se skvěle vyváženým poměrem logických a arkádových prvků.