Název: Leisure Suit Larry
Vydavatel: Sierra
Rok vydání: 1987
Žánr: Ostatní
Hodnocení: 92 %
Velikost souboru: 270 kB
Download: larry.zip

Larry, ani přesně nevím, do kolika pokračování se tento chlípný mladík (dnes už spíše statný čtyřicátník) ještě pustil, ale asi nebudu moc daleko od pravdy, když prohlásím, že "jednička" byla prostě nejlepší. Na začátek trocha suchých dat o hře, tedy: Tato adventura byla vydána roku 1987 společností Sierra. Ve stejném roce vyšli pod křídly Sierry ještě další dvě podobné hry - Police Quest a King's Quest (nová verze). A věřte nebo ne, ale pokud tyhle tři pecky "zabalíte", pohodlně se vejdou na jednu obyčejnou disketu!!!

Teď už ale ke hře samotné. Oficiální název zní "Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards" a trochu neohrabaně by se dal přeložit jako "Larryho nenucené svádění v zemi lenošivých ještěrek". Zní to sice hrozně, ale exaktní překlad by byl ještě horší. Na poměrně slušném úspěchu této hry mělo bezesporu lví podíl nenápadné upozornění na začátku hry, ve kterém se říká něco jako "tato hra obsahuje části příběhu, které mohou být nevhodné pro děti". Proto se vás hra nejprve zeptá na váš věk (nemusím snad připomínat, že se dá podvádět :-) a pokud napíšete méně než 18 let, nepustí vás dál. Ono to však s tím podváděním není tak lehké, protože pro hraní samotné hry musíte správně zodpovědět 5 testových otázek (existuje i cheat na přeskočení, ale ten vám neprozradím :-). Nebojte se, nudit se při nich nebudete. Už tady se projeví specifický humor této hry, který si ovšem vychutnají jen ti, kterým angličtina nedělá větší problémy.

Poté, co se prokoušete kvízem, ocitnete se před Lefty's barem a nejlepší bude, když už teď nebudu o příběhu samotné hry nic říkat, protože pak už by to prostě nebylo ono. Jen napovím, že celý příběh hry se bude motat kolem Larryho svůdnického umění a obsahuje mnoho vtipů a narážek pro fajnšmekry. A ještě takové upozornění na závěr. Raději si pořiďte návod, jinak se zaseknete dost brzo po startu a už se ke hře nevrátíte (zkrátka nejde používat taktika "všechno na všehcno" jako v některých "moderních" adventurách, ale každou činnost musíte ručně vypsat do příkazového řádku). Přeji příjemnou zábavu u této legendy mezi adventurami a samotnými počítačovými hrami vůbec.