Název: Power Drive
Vydavatel: Rage Software
Rok vydání: 1993
Žánr: Závodní
Hodnocení: 79 %
Velikost souboru: 1442 kB
Download: powerdrive.zip

Power Drive je arkádově pojaté rally, které nabízí množství rozličných tratí a aut. Racionálně pojatá fyzika aut neurazí ani fandy rally, ani příleřitostné hráče závodních her. Rozmanitost a slušný design tratí - to je zřejmě největší deviza této hry.

Čím začneme??? Zřejmě nákupem auta, bez něj se rally jezdí dost špatně. Ze začátku máte prostředky jen na dvě auta či spíše autíčka - Mini Cooper a Fiat. Pokud ovšem předvedete slušné řidičské umění, časem si budete moci pořídit i něco silnějšího. Nesmíte však moc často bourat, protože opravy po každém závodě jsou hlavní prackou, která vám potají vybírá kapsy. No, poté, co si zvolíte barvu auta, budete postaveni před první závod nebo spíš rychlostní zkoušku. V některých dalších závodech však již budete mít proti sobě (ze začátku spíš před sebou) počítačem řízeného protivníka. Na trati se kromě rozličného povrchu (bláto, písek, sníh) povaluje i spousta powerupů jako je třeba turbo boost nebo nějaký ten peníz navíc.

Grafika hry je docela koukatelná se spoustou detailů a výborným zpracováním počasí (déšť, sníh...) a denní doby. Co se týče zvukové stránky, je na tom hra také slušně. Power Drive je zkrátka kvalitně zpracované rally s intuitivním, arkádovým ovládáním a pěkně zpracovanými tratěmi.