Název: Psycho Pong
Vydavatel: Scott Emerle
Rok vydání: 1995
Žánr: Ostatní
Hodnocení: 62 %
Velikost souboru: 37 kB
Download: psycho_pong.zip

Pong je jednou z prvních počítačových her vůbec. I když slovo "počítačových" může být trochu zavádějící, jelikož byl Pong prvně naprogramován na několika vědeckých přístrojích, které neměly s počítači pranic společného. Koncept hry je opravdu snadný - dvě plošiny mezi sebou odbíjejí míček - lze přirovnat k ping-pongu, ovšem velice zjednodušenému.

Ovšem Psycho Pong je od svého předchůdce odlišný. Liší se v jednom detailu - hrací plocha rotuje. Hra je určena pro dva hráče a nelze hrát proti počítačem řízenému protivníkovi. Jakmile jeden z hráčů ztatí bod, hrací plocha začne rotovat a s každou další ztrátou rotuje rychleji a rychleji. Odtud zřejmě ten přídomek "Psycho", protože po takových 5 ztrátách je velice obtížné rozpoznat, která strana je vaše, natož pak odpálit míček. Rozhodně nedoporučuji hrát tuhle hru po nějaké noční kalbě, protože by to mohlo vyvolat reakci, která by jistě nepotěšila vaši klávesnici :-)

Psycho Pong opravdu není hra, která by vám vydržela několik týdnů, ale jako zajímavost určitě stojí za stažení, navíc má jen pár kilobytů. Tomu odpovídá i velice jednoduché grafické zpracování. Pokud se vám tedy nechce do školy a chcete před rodiči ukázat, jak moc vám je špatně, Psycho Pong může být užitečnou pomůckou, jak vyvolat zvracení :-)