Název: Dangerous Dave
Vydavatel: Softdisk
Rok vydání: 1990
Žánr: Akční
Hodnocení: 77 %
Velikost souboru: 97 kB
Download: dan_dave.zip

Dangerous Dave je jedním z prvních počinů Johna Romera ještě před tím, než se stal jakýmsi herním bohem ve společnosti id Software. Ze screenshotů můžete vydedukovat, že se jedná o skákačku-plošinovku ne nepodobnou hrám jako Mario nebo Manic Miner. Vaším úkolem je provést "Dejva" skrze 10 nebezpečných místností pirátského úkrytu jistého Clyda. Jediné, co vám může pomoci je zbraň a jetpack, to ovšem neznamená, že tyto věci budete mít pořád u sebe. Nejprve si je musíte zasloužit :-)

Co se týče hratelnosti, nenajdete zde žádný přelomový prvek, který již nebyl použit v jiné plošinovce. Co však dělá tuto hru jedinečnou je skvělý design úrovní s množstvím tajných místností a také specifický humor. Vaším úhlavním nepřítelem v této hře je voda, oheň, magické řasy a samozřejmě nejrůznější monstra plivající nebezpečné firebally apod.

Pokud sledujeme jednotlivé části hry, lze tuto hru ohodnotit spíše jako průměrnou, ale celkový dojem je, zřejmě díky excelentním designu úrovní a spoustě gagů, velice dobrý. Pokud tedy máte alespoň trochu rádi staré plošinovky, nemůžete stáhnutím téhle lahůdky prohloupit.