Název: Dyna Blaster
Vydavatel: Hudson Soft
Rok vydání: 1992
Žánr: Akční
Hodnocení: 84 %
Velikost souboru: 370 kB
Download: dyna.zip

Ačkoliv jsem se nakonec rozhodl hru Dyna Blaster zařadit do "akční" sekce, je to maličko zavádějící (jako ostatně u spousty dalších titulů). Pokud bych se měl pokusit tuto hru nějak zařadit, zřejmě bych ji označil nepěkným anglickým názvem "action-arcade-puzzle hybrid". Právě ono skvělé vyvážení arkádových a logických prvků dělá tuto hru opravdu jedinečnou. Obzvláště v multiplayeru; a ti z vás, kteří Dynu někdy měli možnost hrát ve více lidech určitě ví, o čem mluvím. K úspěchu vás nedovedou jen rychlé reakce, potřebujete také precizní načasování vašich akcí a v neposlední řadě také schopnost velmi rychle se rozhodovat. A samozřejmě taktiku. Ten, kdo bude jen zmateně klást bomby kolem sebe asi moc nepochodí.

To jsem se zakecal... Pokud někdo o této hře v životě neslyšel, nejspíš si teď říká: "Cože??? Hybrid? Reakce? Taktika? Bomby? Co to ten debil kecá? To bude nějakej shit..." NE!!! Počkejte! Dyna Blaster je opravdu skvělá hra, hned to všechno vysvětlím. Zřejmě by se slušelo začít příběhem celé hry, i když v tomto případě jde o věc velice jednoduchou a pro samotné hraní zcela nepodstatnou, ale abych učinil zadost konvencím, řeknu vám, že vaši krásnou dívku unesl létající padouch do věže svého strašidelného hradu. Vaším úkolem je samozřejmě, po vzoru prince z Persie, zachránit svou milou ze spárů ono ničemy.

Vlastní hra spočívá v kladení bomb v nejrůznějších bludištích na správná místa tak, aby byly zničeny segmenty zdi a nepřátelé, kterých se v kobkách zloduchova labyrintu pohybuje opravdu velké množství. Pod jedním kouskem zdi se také skrývá level exit (dlouho jsem přemýšlel nad nějakým rozumným českým ekvivalentem, ale nic rozumného mě nenapadlo), který se však stane aktivním až poté, co zlikvidujete všechny protivníky v daném levelu. Pod některými kousky zdi se také skrývají rozmanité power-upy. Některé zvýší dosah vašich bomb, zrychlí váš pohyb či jednoduše zvýší počet bomb, které můžete "naklást" v jeden okamžik. Velice užitečný je také bonus, který vám umožní manuální odpalování vašich bomb. Nemusím snad ani dodávat, že vaše bomby nejsou smrtelným nebezpečím jen pro vaše nepřátele, ale samozřejmě i pro vás samotné. Když už jsme u těch nepřátel, těch se ve hře nachází opravdu hodně. Tím nemyslím jen kvantitu, ale také velké množství nejrůznějších druhů. Od těch pomalých, téměř neškodných až po ty super rychlé, procházející zdmi a opravdu nebezpečné.

Pokud mám nějak zhodnotit grafickou stránku hry, je zcela dostačující a na svoji dobu velice pěkná. Již jsem naznačil, že hra obsahuje i multiplayer. O hře jednoho hráče se dá říct, že je to skvělá zábava a díky atraktivním bonusům vás hra jen tak neomrzí, ale multiplayer je opravdu nářez. Hra nabízí možnost hry až čtyř hráčů a vaším jediným úkolem je samozřejmě přežít a smést ostatní z povrchu zemského. Dyna Blaster je opravdu kvalitní hra, která vás dokáže chytit a dlouho taky nepustit. Palec vzhůru!