Název: Oil Barons
Vydavatel: StarSoft Development
Rok vydání: 1992
Žánr: Strategie
Hodnocení: 83 %
Velikost souboru: 397 kB
Download: oil.zip

V této skvělé strategii simulující obchodování s naftou se některým z nás splňuje sen. Ta odvěká touha vlastnit nějaké bohaté ložisko ropy či jiné lukrativní nerostné suroviny mě provází už od dětství. I já jsem občas zahlédl Dallas a toužil se stát tím "chlápkem ve frajerskym kovbojskym širáku". Vlastnit nějaký takový vrt se nám sice může zdát jako životní výhra, ale nejen v životě, ale i v této hře je tomu trošičku jinak.
Jako správný naftový magnát samozřejmě obchodujete se svým černým zlatem, ale i provozujete vlastní rafinerie a čerpací stanice z kterých vám zpětně plynou zisky (jinak byste to přece nekupovali :-) A nesmím také zapomenout na obchodování na burze. Co by to bylo za kapitalistu, kdyby občas nekoupil nějakou tu akcii. A jako správný "špinavý imperialista" lobbujete a podplácíte, ale jinak to přeci ani nejde, nebo snad ano? :-)
Hra je založena na tahovém systému a každý váš tah (ve kterém můžete stihnout mnoho věcí) reprezentuje 6 měsíců. Na začátku hry si vyberete jak dlouho chcete hrát, popřípadě s kolika lidskými protihráči budete soupeřit. Další zajímavostí této hry je skutečnost, že bankrot neznamená, jako v mnoha jiných hrách, konec. Je to spíše jen nemilá součást hry. Vaše společnost se dostane do konkursu a musí rozprodat část svého majetku. Poté však můžete směle hospodařit dále. Tato hra určitě udělá radost nejednomu milovníkovi startegií s kvalitním ekonomickým modelem.