Název: H2O
Vydavatel: Webfoot
Rok vydání: 1996
Žánr: Logické
Hodnocení: 79 %
Velikost souboru: 1388 kB
Download: h2o.zip

Tato hra přinesla ve své době svěží vítr do tehdy zatuchajících vod logických her. Svou kombinací puzzlových a arkádových prvků dala vzpomenout na takové skvosty jakými jsou Lemmings, Tetris či Pipe Mania. Ovšem jako mnoho her ve své době nenašla evropského distributora a mohli se z ní těšit jen naši přátelé ze Severní Ameriky. A ač se to zřejmě nemá říkat, tuto hru si mnoho z nás zahrálo jen díky "pomoci" softwarových pirátů a warezových stránek. Takový je holt život. Nyní již ke hře samotné...

Jak již název napovídá, všechno se točí kolem vody. Styl hry je podobný známým Lemmings; v horní části scrollovatelné obrazovky je umístěna roura, kterou vytéká voda, zatímco v dolní části je otvor, kam se snažíte vodu dostat. Množství vody se počítá na kapky. V každém levelu "vyteče" 2000 kapek a vy jich musíte určitý počet "zachránit". Jak na to? Stanete se maličkým panáčkem, který v každém levelu používá jiný dopravní prostředek, ale to není až tak důležité, vše se ovládá pomocí kurzorových šipek. Důležité je to, že máte k dispozici bomby, zátarasy a mosty k tomu, aby vody plynula tím správným směrem.

Grafika je, po pravdě řečeno, i na svou dobu hrozná a zůstala tak o 3 roky zpět. To však u her tohoto typu zas tak nevadí a také jste na abandonware stránce, ne? Zato hudba neurazí a je docela příjemná. Chlapci z Webfootu namíchali opravdu chutný a originální koktejl, který jistojistě potěší fandy logických her. Snad jen skalní příznivce superobtížných puzzlů zarazí nutnost velmi rychlých reakcí v pozdějších fázích hry, kdy již není čas na nějaké hluboké rozmítání o daném problému.