Název: Disc
Vydavatel: Loriciel
Rok vydání: 1990
Žánr: Sportovní
Hodnocení: 77 %
Velikost souboru: 511 kB
Download: disc.zip

Disc je zábavná futuristická sportovní hra inspirovaná jednou z "her" v legendárním filmu Tron. Pokud jste o tomto filmu jaktěživ neslyšeli, tak vězte, že se jedná o kultovní science fiction z roku 1982 od Stevena Lisbergera. Mimo jiné byl (ten film) oceněn celkem 6 Oscary a byl inspirací i pro další počítačové hry. Jako příklad uvedu třeba hru Zona 0, která se možná také jednou objeví na těchto stránkách. To by snad k historii stačilo...

Hra je určena pro dva hráče, ale samozřejmě můžete hrát i proti počítačovému protivníkovi. Podstata hry tkví v házení jednoho či více disků na protihráče za účelem jeho zranění, potažmo smrti. (dosti morbidní sport, nemyslíte? :-) Dalším způsobem, jak zneškodnit svého oponenta, je házet disky na zeď za soupeřovými zády. Tím můžete zneškodnit plošiny, na kterých váš sok stojí a nechat ho spadnout do hlubin zapomnění... Velice originálním prvkem, který osvěžuje celkovou hratelnost, je fakt, že nikdo nevlastní žádný disk. Tedy, abychom si rozumněli, disky mění barvu podle toho, kdo je hodil, ale pokud úspešně vykryjete soupeřův útok, disk je na chvíli zase "váš". Barva disku samozřejmě určuje, koho disk zraní, bude-li jím zasažen.

Ačkoli se to může z mého výkladu zdát, pravidla nejsou zdaleka tak složitá a pochopíte je během chvilky. Zkrátka nejsem moc dobrý spisovatel :-) Pokud bych měl vyvodit nějaký závěr, řekl bych, že tato hra, se skvělým konceptem, zábavnou hratelností, notnou dávkou originality na poli sportovních her a povedenými animacemi je to pravé nejen pro fandy filmu, ale také pro všechny, kdož mají rádi unikátní a originální sportovně akční hry.