Název: Locomotion
Vydavatel: Prestige
Rok vydání: 1992
Žánr: Logické
Hodnocení: 78 %
Velikost souboru: 244 kB
Download: locomotion.zip

Nyní před sebou máte klasického zástupce žánru "logický rychlík", tzn. kombinace puzzlů a arkádových prvků. Co to znamená? No, pokud bych měl přirovnat mozek k harddisku a použít počítačové terminologie, řekl bych, že váš HDD musí mít nejen velkou kapacitu, ale také velmi krátkou přístupovou dobu. Jasný? Já myslím, že jo. Takže se můžeme rovnou vrhnout na recenzovanou hru, pravděpodobně inspirovanou jednou z legend tohoto žánru - Pipe Dreams.

Locomotion vás staví do role virtuálního strojvůdce. Vaším úkolem je přehazovat vyhýbky tak, aby se všechny vlaky dostaly do správného depa a při tom nedošlo k žádné kolizi. To vše musíte provést pokud možno rychle. Hra je samozřejmě s přibívajícími levely težší a těžší. Nejenže je design tratí komplikovanější, ale musíte "obsloužit" mnohem více vlaků, které se objevují rychleji a rychleji. Zkrátka makačka na bednu.

Hra disponuje pěknou VGA grafikou a slušnou hratelností. Dobu hraní navíc prodlužuje sice jednoduchý, ale dostačující, editor tratí. Celkově dobrá volba pro fandy tohoto typu her.