Název: Pizza Tycoon
Vydavatel: Microprose
Rok vydání: 1994
Žánr: Strategie
Hodnocení: 79 %
Velikost souboru: 2460 kB
Download: pizza.zip

Jste NIKDO! Nemáte peníze, dlužíte balík peněz a na krku máte nechvalně proslulou Mafii. Tak asi takhle by se dala shrnout vaše počáteční situace v této strategii. Vězte, že nyní máte před sebou jednu z nejoriginálnějších strategických her. Ovšem originalita samotná někdy nestačí, ale o tom až později. Vaším úkolem je stát se největším zvířetem v celé "pizza branži". Pravděpodobně nejzajímavějším prvkem hry je fakt, že k cíli vede mnoho, někdy zcela rozdílných, cest. Nejenže si můžete otevřít vlastní pizzerii či pořádat reklamní kampaně, ale mezi vaše tajné zbraně patří i podplácení a podobné špinavé praktiky. Pokud máte dost silné nervy, můžete to rozjet ve velkém stylu ne nepodobnému pravé mafii. Vaši konkurenci můžete vydírat, ničit vybavení jejich restaurací a nakonec nad nimi převezmout absolutní moc. Variabilita hry je vskutku obrovská!

Váš charakter je značně rozpolcený. Zatímco během dny hrajete "normální" tycoonovku (vybavujete svou pizzerii, najímáte personál či uzavíráte legální obchody), v noci se měníte v "Dona" a vedete pravou válku gangů se svými oponenty. Hra má nejen vynikající koncept, ale navíc je zpracována v kvalitní, líbivé grafice. Ale jak už to tak na světě chodí, každá mince má dvě strany a rub této hry je bohužel dosti ušmudlaný a sráží tuto hru někam k lehkému nadprůměru.

A co mi vůbec na této hře tak vadí? Možná je to čistě subjektivní a nemělo by to ovlivnit celkové hodnocení hry, ale potřebujete opravdu dost času, aby se vám podařilo proniknout do tajů hry. Snažil jsem se vám to trochu usnadnit a tak v souboru s hrou najdete i manuál. I tak však bude zřejmě nelehké přenést se přes zmatený interface a několik nelogičností. Pokud se vám to však podaří, čekají na vás hodiny nefalšované zábavy a věřte, že těch několik počátečních omylů za o stojí. Pro pravé příznivce strategií, potažmo tycoonů, je Pizza Tycoon opravdovým darem z nebes. Tak vzhůru do toho a dobrou chuť :-)