Název: Slicks 'n' Slide
Vydavatel: Timo Kauppinen
Rok vydání: 1994
Žánr: Závodní
Hodnocení: 81 %
Velikost souboru: 272 kB
Download: slicks.zip

Dnešní recenzovaná hra je typickým zástupcem jednoduchých závodních her orientovaných spíše na arkádověji založené hráče. Hra využívá ve své době oblíbeného pohledu na závodní trať, tedy toho z ptačí perspektivy. Hry na podobném principu vznikly již dříve, počátkem devadesátých let. Jde o kousky jako Carnage nebo Ivan Stewart's Ironman Offroad. A právě touto hrou byla zřejmě nejvíce inspirována tato fanouškovská předělávka a přinesla do této sféry svěží vítr v podobě oživení hratelnosti.

Jednou z hlavních deviz hry je bohatá škála dobře designovaných tratí. Ve hře jich najdete přesně dvacet. Některé jsou rychlé, jiné jsou naopak techničtejšího rázu. Na některých najdeme olejové skvrny a mosty, kolem nich pak stromy a tribuny. Ani nabídka vozítek není nikterak chudá, je jich celkem sedm. Jmenovitě tank (těžký, špatně ovladatelný), UFO (lehoučké, dosti přetáčivé), motorka (podobná jako UFO), sporťák (docela rychlý), slicks-car (dobře ovladatelné), jeep (totálně průměrný) a náklaďák (pomalý a těžkopádný). Jak je vidět, každý z nabízených dopravních prostředků má své světlé i stinné stránky a to jen a jen přispívá k celkové hratelnosti.

Dalším prvkem, kterým můžeme omluvit poněkud nepropracovanou audio-vizuální stránku, je skvělý multiplayer. Můžete hrát samozřejmě proti počítači, ale také až se třemi lidskými protivníky. Užijete si také trošky taktizování, protože mezi jednotlivými závody můžete upgradovat své miláčky. Ovšem tato volba lze (jako mnoho jiného) vypnout. Poté vám zbyde jen čistá arkáda. Celkově lze Slicks 'n' Slide označit za velmi dobrou a zábavnou hru vhodou především pro hru ve více hráčích.