Název: Prehistorik
Vydavatel: Titus
Rok vydání: 1991
Žánr: Akční
Hodnocení: 80 %
Velikost souboru: 624 kB
Download: prehistorik.zip

Starej dobrej Prehistorik je tady! Přebíráte kontrolu nad sympatickým neandrtálcem a vaším úkolem je sehnat pro svoji rodinu jídlo. To vše samozřejmě v neúprosném časovém limitu a spoustou příšer za zadkem. Naštěstí je vaše rodina permanentně hladová a tak si u hraní této hry užijete spoustu srandy. Vaší jedinou zbraní proti krvelačným potvorám je obrovský kyj, který později vymněníte za údernější sekyru. Jen nevím, co tvůrce her z pravěku neustále nutí umisťovat do hry dinosaury :-)

Lov probíhá následujícím způsobem: mlátíte do libovolné příšery tak dlouho, dokud neklekne a na hlavě se jí neobjeví prazvláštní knoflík. Od této chvíle máte cca 5 sekund na sebrání masa, jinak se potvora znova oklepe a vy můžete začít znova. Až vyklátíte osazenstvo celé jeskyně, můžete se jít podívat, co skrývá. Většinou to bývá šťavnatá kýta, ovoce nebo třeba zmrzka...; dejte si však pozor na netopýry, pavouky a ohníček. Občas taky potkáte jakéhosi ducha, který vás obdaruje (pokud jste dostatečně rychlí) třeba sekyrkou nebo pérem (takovým tím gaučovým :-)

Grafika je na svou dobu velice zdařilá a je až k neuvěření, co dokázali autoři vykouzlit s deseti barvami. Takže pokud vám nevadí, že v pravěku narazíte na dinosaura, žijícího v jeskyni, kde si topí a občas si lízne vanilkové zmrzliny, tak směle do stahování. Popravdě řečeno, hra by byla zábavná i kdyby ti dinosauři jezdili autem a poslouchali walkmana :-)