Název: Pipe Dreams
Vydavatel: LucasFilm
Rok vydání: 1990
Žánr: Logické
Hodnocení: 80 %
Velikost souboru: 96 kB
Download: pipe_dreams.zip

Další z legend mezi logickými rychlíky. I když přiznávám, že za klasiku považuji každou druhou hru z mé stránky. Takže nechám tohle zařazení na vás. Můžu vám však říct, o jakou hru jde a o co se v ní vlastně jedná. Tak dobře poslouchejte, respektive čtěte...

Pipe Dreams (v Evropě známá spíše pod názvem Pipe Mania) je skvělou hrou ze škatulky arcade/puzzle. Pokud nevíte, co si pod tímto názvem představit, myslím, že bude stačit, když vám prozradím typického zástupce této "čeledi", kterým je Tetris. A ten zná snad úplně každý. Herní koncept není nikterak složitý. Vaším úkolem je udržet zelenou kapalinu (o vodě se v tomto případě opravdu hovořit nedá) uvnitř změti nejrůznějších trubek. Stáváte se tedy jakýmsi virtuálním instalatérem. Není to sice, narozdíl od kosmonauta, povolání, které je snem každého chlapce, ale nudit se určitě nebudete. Tato kapalina je opravdu nekompromisní, nezastaví se ani na vteřinu. Můžete křičet, můžete plakat, můžete rozmlátit klávesnici, ale ta "zelená sračka" si pořád teče svým tempem - opravdu vzrušující hra :-) Stejně jako v Tetrisu vám hra nadhazuje tvary potrubí, které musíte umístit a nemáte tedy na výběr, v jakém pořadí to bude. Takže výzva pro rychle plánující mozky. S přibývajícími levely se zkracuje i doba, po které začne kapalina vytékat a také se setkáte s překážkami, které vám budou znesnadňovat umístění vaší trubky.

Hra nabízí pohlednou VGA grafiku, po čase vás však začnou prudit zvuky ze speakeru. Opravdu nevím, co tato "vymoženost" v moderním PC ještě dělá :-) Celkově lze Pipe Dreams označit za velice zajímavé a originální puzzle. Navíc disponuje módem pro dva hráče, který napínavost ještě zvyšuje. Pokud vám tedy něco říkají tyto logické hříčky vyžadující rychlé rozhodování, můžu vám tento kousek směle doporučit.