Název: Street Rod
Vydavatel: California Dreams
Rok vydání: 1989
Žánr: Závodní
Hodnocení: 82 %
Velikost souboru: 412 kB
Download: street_rod.zip

Možná o tom ještě nevíte, ale nyní máte před sebou jednu z nejoriginálnějších a nejzajímavějších závodních her, jaká kdy byla vyrobena pro PC. Co dělá tuto hru tak přitažlivou? Vystupuje z šedi ostatních her tohoto žánru díky přítomnosti herního světa. Nevím, jestli mi rozumíte, zkrátka nejde jen o to vybrat si káru, postavit se na start a nakonec se stát vítězem rozličných turnajů. Street Rod vám dá zakusit atmosfétu pouličních závodníků sedmdesátých let. Samozřejmě ne u nás (s MBčkem se přeci jen špatně závodí :-), ale za velkou louží. Vaším úkolem je porazit Krále, který se vozí v nablýskané černé Corvettě '63 a pyšně se označuje za krále silnic. Ale nepředbíhejme, začíná se totiž pěkně od píky...

Se $750 asi moc velkou díru do světa neuděláte. Můžete si dovolit jen starou, rozhrkanou káru. Ovšem z peněz za vyhrané závody si můžete pořídit všemožné upgrady a pak auto ještě se ziskem prodat. Kustomizace (milé české slůvko, viďte :-) je zřejmě nejsilnějším lákadlem této hry, které nebylo ani později ve hrách tak dobře zpracováno. V garáži můžete měnit či ladit motor a převodovku, upravovat střechu či nárazníky. Pro větší zosobnění svého miláčka mu můžete dát novou barvu či ho zkrášlit některou z nabízených nálepek. Pak již jen vyrazíte k místnímu fastfoodu, který slouží jako startovací bod všech pouličních závodů. Poté co si najdete vhodného soupeře a uzavřete sázku (můžete vsadit i svou káru) se hra přepne do klasického závodního pohledu z kokpitu vašeho vozu.

Ač nejde o čistě závodní hru, grafika při samotných závodech se může směle měřit se vzhledem rivala Test Drive ze stáje Accolade. Pokud se na hru podíváme trochu kritičtějším pohledem, jedinou závažnější slabinou je poměrná jednoduchost hry. Ovšem pro řidiče-začátečníky to může být i určité plus. Ve finálním zhodnocení určitě nesmí chybět slova jako "nevšední" a "zábavná". Jde o opravdu dobrou alternativu k obligátním okruhovým závodům s klasickým schématem.