Název: Another World
Vydavatel: Delphine Software
Rok vydání: 1991
Žánr: Akční
Hodnocení: 86 %
Velikost souboru: 1123 kB
Download: another.zip

Another World je jednou z prvních her designovaných pro SNES. Pro tuto platformu vyšla pod názvem Out of this World a dočkala se nebývalého úspěchu, který zopakovala i na PC. Hra není nikterak revoluční, ale nabízí unikátní hratelnost, vynikající atmosféru a na svou dobu opravdu nádhernou grafiku. Zápletka, kterou vám hra představí ve vskutku nádherném intru, není sice nikterak originální, ale velice dobře pomáhá utvářet atmosféru celé hry. Ve hře se ztotožníte s postavou vědce, který jednoho ponurého večera přijede ve svém černém Ferrari do laboratoře provádět své šílené pokusy. Při jednom takovém se však hrozivě zablýská a najednou se nacházíte... zkrátka v Jiném Světě. Tento typ nedokončeného vysvětlení situace je typický pro tuto hru. Nevíte, kde jste. Nevíte, co máte dělat. Nevíte nic. Možná je to okolo jiná planeta, jiný časoprostor nebo jiná dimenze... Mnoho otázek a žádná odpověď. Už to je značná motivace pustit se do hry.

Způsob ovládání se mění podle toho, v jaké situaci se nacházíte. Máte sice jen dvě akční klávesy, ty však mění svou funkci v závislosti na okolním prostředí. Možná se vám stane, že někdy nebudete vědět, jak dál. Hra totiž obsahuje pár puzzlů, na které opravdu není snadné přijít, přidáme-li k tomu i interaktivní prostředí na místech, kde byste ho nečekali, máme tu hru jen pro opravdu silné jedince. Vsadím se, že pár třasořitek odpadne už v prvním levelu, který není až tak obtížný, jako spíš náročný na trpělivost. Musíte se zbavit jakési černé příšery, ale jak to provést či jak to dopadne vám neprozradím, protože tím bych vás připravil o část požitku ze hry, který plyne právě z báječné atmosféry a prvku napětí.

Ačkoli se může koncept hry místy podobat legendě Prince of Persia, tato hra se mnohdy vydala svou cestou a nutno říct, že jen ku prospěchu věci. Celkem v 15 levelech, z nichž některé jsou opravdu hutné, budete pomalu odkrývat tajemství celé hry a pokud nebudete podvádět a dostanete se zdárně ke konci, odměnou vám bude opravdu dobrý pocit z kvalitně odvedené práce. Another World je zkrátka jedinečný počin na poli akčních her a určitě si zaslouží vaši pozornost.