Název: Donald Duck's Playground
Vydavatel: Sierra
Rok vydání: 1986
Žánr: Ostatní
Hodnocení: 75 %
Velikost souboru: 107 kB
Download: donald.zip

Možná teď kroutíte hlavami, klepete si na čelo a mumláte si něco jako "Co to sem ten debil zas dal?" Tak za prvé, nejsem žádnej debil :-) a za druhé, tahle hra není vůbec žádnej odpad herního průmyslu. Ti méně důvěřiví určitě ještě pochybují. "Hra s kačerem Donaldem z roku '86? To musí být pěkná (doplňte si libovolný vulgarismus odpovídající vašemu běžnému slovníku)!" Znova opakuji, že tomu tak není. Znám dost lidí, kteří si myslí, že hry pro děti nemůžou být zábavné, ale není tomu tak vždy. Ve hře Donald Duck's Playground se vžijete do kůže strýčka Donalda, který se snaží vydělat trochu těch peněz, aby mohl svým synovcům postavit perfektní dětské hřiště. Sice nevím, proč jim ho nepostaví jejich otec, ale možná Kulík, Dulík a Bubík ani žádného nemají a proto si zaslouží náš soucit a maximální snahu při plnění jejich snů o nádherném hřišťátku, odměnou nám bude úsměv na jejich nevinných tvářích :-) Ale to jsem trochu odbočil, takže zpět k tématu...

Abyste získali nějaké peníze, musíte pracovat (proč to aspoň ve hrách není jinak? :-) Na výběr máte 4 typy práce nebo spíše brigády. Můžete pracovat na letištní poště, v Sandyně hračkářství, na nádraží nebo v zelinářství. Než se vrhnete do samotné práce, musíte si vybrat, jak dlouhou šichtu chcete absolvovat. Samozřejmě, že za delší čas stihnete vydělat víc doláčů. Práce na letištní poště spočívá v třídění balíků, které jedou po dopravním páse, do správných vozíků. Za každý správně umístěný balík dostanete 6 centů. Na železnici pracujete jako vyhýbkář. Musíte přehazovat vyhýbky, aby se vlaky dostaly do správných měst. Za každý vlak dostanete 10 centů. V zelinářství budete chytat zeleninu a ovoce, a vhazovat jej do správných beden. Za každý kousek dostanete 2 centy. Poslední možnost výdělku skýtá hračkářství. Budete umisťovat hračky na správná místa v regálu. Ale dejte si pozor, každou cca minutu nastanou velké vibrace a vy musíte včas zajistit hračky proti pádu z regálů. Za každou umístěnou hračku dostanete 10 centů, ale tentýž obnos vám bude odečten za každou rozbitou hračku.

Až budete mít kapsy narvané k prasknutí drobákama, můžete vyrazit nakupovat vybavení na hřiště. Můžete navštívit jeden ze tří obchůdků. Jeden patří Minnie, druhý Mickey Mousovi a třetí pošuku Goofymu :-) V jejich krámcích najdete opravdu spoustu věcí. Namátkou snad jen například houpací koně, lana, houpačky atd. V obchodě si také procvičíte počty :-) Potom už můžete vyrazit na plácek a začít si s nově nakoupenými hračkami hrát. Samozřejmě již v roli synovců. Zajímavým a velmi výchovným prvkem je to, že než Donald přejde přes železniční trať, pečlivě se rozhlédne na obě strany, opravdu milý detail.

Grafika je na svůj úctihodný věk stále obstojná a nezapře charakteristické prvky her od Sierry. Opravdu nechápu, jak mohli v téměř identické grafice udělat během cca 5 let tolik úspěšných titulů. Ale tenkrát se, naštěstí, na grafiku tolik nehrálo. Donald Duck's Playground sice není žádná legenda, na kterou všichni se slzami v očích vzpomínají dodnes, ale jako krátkodobější zábava rozhodně není k zahození. Škoda jen, že hraní si na virtuálním hřišti není tak zábavné jako samotné vydělávání pěnez. (v reálu je tomu kapánek jinak :-) Pokud vás tíží svědomí, že jste už dlouho neudělali dobrý skutek, můžete pro změnu místo střílení mutantů taky udělat radost dětem v této roztomilé hře.