Název: Reel Fish'n
Vydavatel: Interstel
Rok vydání: 1989
Žánr: Sportovní
Hodnocení: 67 %
Velikost souboru: 202 kB
Download: reelfish.zip

Předpokládám, že o téhle hře valná většina z vás v životě neslyšela. I já jsem se k ní dostal až v nedávné době. Název a screenshoty napoví, že se jedná o simulátor rybaření. Netvrdím, že se jedná o nějakou bombastickou hru, která by vám neměla uniknout, ale na druhou stranu nechci diskriminovat žádnou hráčskou menšinu. Navíc Reel Fish'n je povedená hra, kterou u "normálních" hráčů diskriminuje jen herní námět. Tak tedy něco o tom, jak se to hraje...

Hra vás staví do role majitele menší firmy, který se snaží skloubit práci a svůj koníček - rybaření. Na začátku každého týdne si prohlédnete předpověď počasí na další týden a vyberete si dny, ve kterých se budete věnovat práci a ve kterých půjdete na ryby. Pokud budete zanedbávat pracovní povinnosti, brzy nebudete mít dostatek peněz na návnady a ostatní rybářské vybavení. Pokud ovšem nevyhrajete rybářský turnaj... Na začátku každého "rybího" dne si vyberete jezero, na kterém hodláte rybařit, navštívíte obchod s rybářskými potřebami pro nějakou návnadu (nebo nástrahu, netuším, jak se tomu má správně říkat :-) a můžete vyrazit. Na jezeře si pak vyberete nějaké pěkné místo, nástrahu a naviják, a můžete nahazovat. Udici ovládáte pomocí myši. Až nastřádáte dostatek peněz, můžete si koupit novou, tišší loď nebo třeba sonar na snažší vyhledávání ryb.

Grafika je dle mého názoru dostačující a minimálně nekomplikuje orientaci ve hře. Pokud mám komentovat samotnou hratelnost, tak musím přiznat, že mě hra nějak nedokázala "chytnout". To však neznamená, že nemůže udělat radost fandům rybaření, kteří si mohou k celkovému hodnocení připočítat minimálně 10 %.