Název: Lotus: The Ultimate Challenge
Vydavatel: Gremlin
Rok vydání: 1993
Žánr: Závodní
Hodnocení: 85 %
Velikost souboru: 1114 kB
Download: lotus.zip

Až konečně třetí díl populární série od Magnetic Fields se dočkal konverze na naše oblíbené PC. Proto se také někdy setkáte s názvem Lotus III, ale předchozí díly byste na PC hledali marně. To nám však nemusí vadit, protože předělávka třetího dílu dopadla vskutku výborně. Teď snad jen pár slov o tom, co je Lotus vlastně za hru. Ze screenshotů určitě všichni vyvodili naprosto správný úsudek, že se jedná o hru závodní. Rozhodně však nejde o nějaké realistické závody. Lotus by šel přirovnat ke známě PC sérii Crazy Cars. Zkrátka, je to rychlé, je to akční, je to sranda! Toť na úvod vše.

Z názvu hry není těžké vytušit odpověď na otázku, s jakými auty to budeme mít tu čest. Máte na výběr ze tří nabroušených Lotusů - Esprit, Elan a M200. Jeden skvost vedle druhého. Jezdit můžete buď jen tak na čas nebo se zúčastnit šampionátu. Volitelný je i typ převodovky, začátečníci zřejmě šáhnou po té automatické, pro ostatní je manuál jasná volba. Hra obsahuje celkem 13 základních tratí, ovšem díky systému zvanému RECS si můžete upravovat jejich parametry podle svého uvážení.

Grafika je opravdu pěkná a za zmínku určitě stojí i hudební doprovod. Dokonce si můžete před samotným závodem zvolit svoji oblíbenou hudební stanici. Málem bych taky zapomněl na jednu z nejlepších věcí na celé hře, kterou je splitscreen mód ve hře dvou hráčů, kteří proti sobě můžou usednout na jedné klávesnici, ale i myši a joysticku. Lotus je opravdu velice dobrá závodní hra. Není těžké začít, zazávodí si i úplný nováček, ale opravdu těžké je stát se skutečným mistrem. Tento prvek značně prodlužuje celkovou dobu hraní. A ještě jeden technický detail závěrem - hra vám pravděpodobně nepoběží na moderních počítačích, o operačních systémech ani nemluvě. Řešením je použití utilitky zvané DOSBox, se kterou Lotus funguje takřka bezchybně. Domovské stránky DOSBoxu najdete na: http://dosbox.sourceforge.net.