Název: Sint Nicolaas '98
Vydavatel: Wiering Software
Rok vydání: 1998
Žánr: Akční
Hodnocení: 78 %
Velikost souboru: 177 kB
Download: sint98.zip

Každý rok Sint Nicolaas absolvuje dlouhou cestu ze Španělska až do Holandska, aby odměnil děti, které byly celý rok hodné. V noci 5.prosince, ve svátek zvaný Sinterklaas, skáče po střechách a naděluje dárečky a cukroví. K doručení používá podobný způsob jako Santa Claus – hodí je do komína. V této arkádě jste Mikulášem samozřejmě vy. Jde o typickou arkádovou plošinovku, zde ovšem občas (opravdu jen občas) budete muset i přemýšlet. I když to u akčně laděných freewarových her není příliš zvykem, Sint Nicolaas má dokonce příběh či, chcete-li, zápletku. Nutno podotknout, že velice "jednoduchou": Mikuláš byl okraden! Lupiči si odnesli jeho obrovský pytel (nebo raději sak :-) se všemi dárečky, perníčky a cukrovím. Zloději jsou však, jak známo, velcí zmatkáři a po cestě všechno poztráceli. Bohužel ne na jednom místě, ale po všech levelech. Nyní je na vás, abyste vše napravili a dopravili dárky do správných komínů.

Dárky jsou ve čtyřech barvách: červená, modrá, zelená a fialová. Každý komín má barvu závislou na požadovaném dárku. Je na nich také napsáno číslo, které určuje, kolik sušenek je ještě potřeba přidat k dárku. Můžete za sebou táhnout tolik dárků, kolik jen chcete. Nicméně, do komína můžete hodit jen ten první v řadě (již zmíněný strategický prvek). Všechno ale musíte doručit v jednu noc do svítání (časový limit). Pokud máte méně než jednu minutu, obloha se začne zesvětlovat. Ale pozor, starý Mikuláš nepřežije pád ze střechy. Jelikož v prosinci padá už někdy sníh, jsou střechy v některých levelech velice kluzké. Dalším problémem můžou být i všudypřítomní ptáci a televizní antény.

Sint Nicolaas je opravdu pěkně udělaná skákačka s hezkou malovanou grafikou a příjemnou hudební kulisou. Pokud si tedy chcete vyzkoušet, jaké to je, být Mikulášem, neznám pro vás lepší volbu než tuto hru. Přece byste nenechali chudáky děti bez sladkostí :-)