Název: Alley Cat
Vydavatel: SynSoft
Rok vydání: 1984
Žánr: Akční
Hodnocení: 85 %
Velikost souboru: 30 kB
Download: alley_cat.zip

Rozhodl jsem se napsat další recenzi. Poté následovala fáze výběru hry. I zjistil jsem, že na stránce zatím chybí jedna z mých v mládí nejoblíbenějších her. Poohledl jsem se po svém harddisku a v mžiku onu hru našel. Teď měla správně následovat fáze "natípal jsem pár screenshotů a pustil se do psaní". Však želbohu následovala fáze, kdy jsem si tuhle hru asi po dobu jednoho týdne denně alespoň na 15 minut zahrál a nenapsal ani řádku :-) Má vůle je však silná, NotePad otevřený a textu kvapem přibývá. Těšte se! :-)

Onou návykovou hrou je arkáda Alley Cat - tedy "pouliční kočka" (volně přeloženo také "prostitutka") Hře sice chybí jakékoli úvodní nastínění příběhu, pakliže nějaký má, ovšem skutečnost je taková, že ovládáte malého nadrženého pouličního kocoura, který se snaží dostat k milé kočičce skrývající se v jednom z luxusních apartmánů (dvojsmyslný název možná přeci jen nebude náhoda :-) Ovšem těžko můžete přijít s prázdnýma packama. Nejprve tedy musíte v některém z lidských příbytků vydobýt (ještě býk a Bydžov a mám v jedné větě snad všechna vyjmenovaná slova po B :-) nějaký dárek. Existuje celkem 5 typů místností - v jedné lovíte kanárka uvězněného v klícce, ve druhé myši pobíhající v obrovské kostce ementálu, ve třetí pijete z misek hlídaných hladovými psy, v další se pro změnu snažíte vylovit akvárium a v posledním typu sebrat "něco", co leží na knihovně a hlídá to pavouk (pokud si myslíte, že víte, co to "něco" je, určitě mi napiště!) Ve vašem konání vám však brání krvežízniví psi, zlomyslní lidé házející různé předměty z oken, obživlá košťata a mnoho dalších nepříjemností. Odměnou vám však bude sladký polibek vaší lásky :-)

Podle screenshotu je více než jasné, že Alley Cat není žádnou horkou novinkou s oslnivou grafikou, ale vše bohatě vynahrazuje hratelnost. Kocoura ovládáte jen čtyřmi kurzorovými klávesami a občas použijete i speciální klávesu Alt. CGA grafiku, podle mého velice pěknou, doplňuje opravdu skvělý zvukový doprovod a úvodní melodie je vážně chytlavá. Zkuste tedy na chvíli zapomenout na své předskudky ohledně audiovizuální stránky a ponořte se do této vynikající hry. Nebudete litovat!