Název: Golden Axe
Vydavatel: Sega
Rok vydání: 1990
Žánr: Akční
Hodnocení: 77 %
Velikost souboru: 596 kB
Download: golden_axe.zip

Předpokládám, že většina z vás už někdy navštívila kulturní událost zvanou pouť (tím nemyslím nějakej výšlap na posvátnou horu, ale hromadu kolotočů na jednom místě). Kromě opravdu velmi hlučných "organizátorů" si někteří z vás jistě všimli i takové nenápadné, zatuchlé maringotky ze které vycházela prapodivná záře. Toto doupě plné automatů mě a mnoho dalších přátel stálo spoustu času i nemalé finanční prostředky. Pokud pominu bojové hry ve stylu Mortal Kombat, nejoblíbenější byly hry, ve kterých se s rozličnými zbraněmi protloukáte zleva stále doprava a kosíte při tom stále silnější a početnější nepřátele. A jednou z těchto her je i Golden Axe.

Každý ví, že s příběhem je to u těchto her jako v případě porno filmů - očekává se, že nějaký bude, ale není zas tak důležitý. I přesto vyslechněte prastarou legendu vyprávějící o třech hrdinných bojovnících, kteří jako jediní mohou přemoci padoucha zvaného Smrtící Zmije a jeho ďábelské nohsledy, kteří zajali krále i s jeho dcerou a pustoší celou zemi. Jedinou vaší šancí je získat zpět mýty opředenou zlatou sekeru (pro méně všímavé - Golden Axe)...

Před samým započetím hraní si vyberete jeden ze tří charakterů - trpaslík, válečník, amazonka. Každý z nich vládne odlišnou zbraní a kouzly. A poté již jen řežete a řežete. Nepřátel je mnoho typů a někteří z nich sedlají prazvláštní tvory vzezřením připomínající dinosaury či draky. Pokud se vám je podaří sesadit ze sedla (rozuměj ty nepřátele), máte možnost se taky povozit a využít schopností těchto tvorů jako je třeba plivání ohně. Občas narazíte i na nějakého toho bosse, ale jinak je princip stále stejný - pokud se to pohne, zabít!

Po grafické stránce je hra docela na úrovni, se zvuky je to kapánek horší. Problémem však může být trochu problematické ovládání, protože hra byla původně navržena právě pro dvoujoystickové automaty. Z toho ovšem plyne i jedna nesporná výhoda, kterou je možnost kooperativní hry dvou hráčů. Hratelnost v tomto případě prudce roste. A ještě jednu výhodu tahle předělávka má - počítač nemusíte neustále krmit plnými hrstmi mincí.