Název: Frogger
Vydavatel: Sierra
Rok vydání: 1983
Žánr: Akční
Hodnocení: 80 %
Velikost souboru: 111 kB
Download: frogger.zip

Frogger je další z her, která i přes svůj velice jednoduchý princip nabízí velkou porci zábavy. Ale proč? Proč jsou hry jako Arkanoid, Pong, Tetris nebo třeba Paratrooper tak populární a neustále vznikají další klony, které nejrůznějším způsobem rozšiřují či modifikují původní námět? Abych pravdu řekl, tak nevím. Nevím, co každého žene za tím vidět své jméno v sekci hi-score. Ať je to jak chce, Frogger je právě takovouto hrou.

Jak jsem už řekl, princip je opravdu prostý - v roli malého žabáka musíte překonat rušnou silnici a dostat se přes rozbouřenou řeku až do bezpečného "přístavu". Pro větší motivaci si můžete představit, že jde o místo určené k rozmnožování (i když popravdě nevím, co je na rozmnožování žab tak motivujícího :-) A to je asi tak všechno, co lze o této hře říct. Snad jen ještě to, že se občas objeví nějaké nástrahy - had nebo krokodýl - či naopak bonusy v podobě žabky, kterou můžete zachránit z plovoucího kmenu. Po zaplnění všech "přístavů" přichází další, obtížnější level. Prosté a geniální.

Soubor, který si tu můžete stáhnout obsahuje jak původní hru tak novější předělávku nazvanou Revenge of Frogger!!! z roku 1995. Pro tuto variantu jsem se rozhodl z toho důvodu, že původní hru není úplně snadné nakonfigurovat tak, aby bežela na dnešních sestavách. Novější bratříček má sice více barev, ale jinak nepřichází prakticky s ničím novým. RoF sice obsahuje jakýsi "Extended mode", ale jak sami uvidíte, slovo "extended" je opravdu dosti nadsazené. Původní verze má kupodivu také kvalitnější zvukovou stránku. Takže chrabří žabí zachránci, na start!