Název: PaperBoy
Vydavatel: Atari Games
Rok vydání: 1988
Žánr: Akční
Hodnocení: 73 %
Velikost souboru: 80 kB
Download: paperboy.zip

Existuje mnoho metod meření kvality počítačových her, ale prakticky žádná z nich není objektivní. Kvalita počítačové hry je zkrátka velmi těžko měřitelná a tak musíme vzít za vděk několika zástupnými žebříčky. Jedním z ukazatelů je jistě i počet platforem, na které byla určitá hra převedena. A právě v tomto směru je PaperBoy opravdovým přeborníkem, protože na spočítání systémů, pro které byla tato hra přeprogramována, vám nebudou stačit ani prsty obou rukou. Předem prozradím, že PaperBoy je vynikající hra, ale přeci jen existují lepší konverze než ta pro PC

Někteří z vás si možná v mládí přivydělávali roznášením novin či všelijakých letáků. A právě tato činnost je hlavní náplní hry PaperBoy. Hlavním hrdinou je chlapec s frajersky naraženou kšiltovkou, který na svém postarším kole rozváží noviny. Vaším úkolem je udržet si svoji práci po celý týden a při tom nasbírat co největší množství bodů. Hlavním zdrojem bodů je pochopitelně doručování novin předplatitelům. Každý dům má několik různě ohodnocených míst, kam můžete noviny doručit. Ovšem aby to nebylo tak jednoduché, tak je vaše cesta lemována mnoha překážkami - jezdící auta, kanály, ploty, skejťáci, ožralové nebo třeba zbloudilá poklice. Pokud vás některá z těchto překážek srazí z kola, automaticky ztrácíte jeden z pěti životů. Hru si můžete zpestřit tím, že budete trefovat okna domů, jejichž majitelé si dovolili nepředplatit vaše noviny, ale musíte si dávat pozor, protože novin nemáte nekonečně mnoho a doručení plátku předplatitelům je vaší prioritou. Pokud totiž některý z nich nedostane své noviny, ihned své předplatné zruší a pokud se takovéto případy množí, můžete o svou práci přijít. Na konci každého dne máte ještě možnost projet se po plácku se spoustou skokánků, překážek a také terčů, do který se můžete strefovat zbylými novinami.

Slabším článkem této hry je bezesporu grafika. Ne že by byla nějak odpudivá, ale na většině ostatních platforem je zkrátka lepší. Nevýhodou je také velice malá herní obrazovka, na které vidíte jen malý kousíček před sebe a tak je vyhýbání se překážkám poměrně obtížné. Ozvučení obstarává jen několik zvuků ze speakeru, ale jeho kvalita je spíše podprůměrná. Dalším bugem je nutnost před každou hrou přenastavit ovládání. Je škoda, že technické zpracování lehce hyzdí jinak velice dobrou hratelnost. Pokud se však přenesete přes některé nedostatky, čeká vás spousta dobré zábavy.