Název: Test Drive
Vydavatel: Accolade
Rok vydání: 1987
Žánr: Závodní
Hodnocení: 82 %
Velikost souboru: 266 kB
Download: test_drive.zip

Kdo by to byl řekl, že skvostná série Test Drive má kořeny již v roce 1987. I když ono slovo "skvostná" se týká bohužel jen prvních tří dílů. Veškeré pokusy o znovuoživení této legendy mezi závodními hrami doposud ztroskotali, ale třeba budeme někdy v budoucnu příjemně překvapeni. Hlavní, a nutno podotknout revoluční, myšlenkou hry je přenesení závodů z různých okruhů a závodišť na obyčejné silnice s normálním provozem, kde nesoupeříte s ostatními závodníky, nýbrž jen a pouze s časem. Dalším lákadlem této hry byla (a je) také přítomnost neúprosné policie. Zpočátku jí hravě ujedete, ale jak bude provoz hustší a hustší a zatáčky ostřejší a ostřejší, stane se přítomnost policie dalším znepřímňujícím prvkem hry.

Ve hře máte na výběr z 5 nadupaných vozítek. Nejpopulárnějšími mezi hráči jsou většinou automobily značky Lamborghini a proto i zde najdete červenou krásku s něžným jménem Countach. Neméně výkonnými i neméně oblíbenými jsou italská žihadla Ferrari; ve hře se setkáte s modelem Testarossa. Další lahůdkou je Lotus Turbo Esprit. Zástupcem německé preciznosti je populární Porsche 911 Turbo. Pátým do mariáše (lehce pokulhávající přirovnání nemyslíte? :-) je Chevrolet Corvette, který však vyniká spíše digitálním tachometrem a otáčkoměrem nežli jízdními vlastnostmi. Každé auto je samozřejmě trošku jiné a ke správnému výběru by vám měly dopomoci obsáhlé informace ke každému vozu (nechybí ani užitečný akcelerační graf).

Grafika je na svou dobu velice dobrá, zvuky ze speakru také vydržíte, co však docela vadí je přílišná monotónost jednostlivých závodů, které se odehrávají kdesi v horách; po pravé ruce máte stále skaliska, po levé sráz. Dokonce i civilní auta se objevují stále na těchtýž místech... Potom vám náladu zvedne snad jen ironická hláška u pumpy, pokud váš čas nebyl zrovna nejlepší. Ovšem pokud budete jezdit dlouhodobě pomalu, už vás budou otázky typu "Udělal sis po cestě pěkný fotky???" spíše rozčilovat. Ještě malé upozornění na závěr, řadí se pouze manuálně pomocí kláves [A] a [Z], ale nemějte strach, zas tak často se v této hře rychlostní stupně nemění. Příjemnou zábavu!